top of page

Reiki

Reiki

Co je reiki?
Reiki in japanese

Reiki je univerzální léčivá energie. Přesně takový význam má japonské slovo rei-ki. Je to energie, která nás obklopuje a kdokoli z nás jí může používat pro sebe i pro pomoc druhým. Tato životní energie je zdrojem života samotného a je mnohem starší než kterákoli náboženská filosofie. 

 

Historie říká, že reiki je staré několik tisíc let a pravděpodobně ji znali a využívali i Buddha a Ježíš. Některé prameny také uvádějí, že s reiki pracovali již kněží v Egyptě a to 3 000 let př.n.l.

 

Reiki je jako univerzální energie dostupná všem. A je pouze na nás, zda se jí naučíme používat a zda jí chceme používat. Reiki nám může pomoci vyrovnat se s fyzickými i emocionálními problémy a dojít k poznání a pochopení smyslu našeho života. 

Reiki můžeme buď přijímat od léčitele reiki, a pak mluvíme o terapii reiki. Můžeme se ale také nechat do reiki zasvětit mistrem reiki, který nám otevře kanál pro napojení na tuto energii. Naladění na energii reiki umožňuje brát ji z okolního prostoru a předávat jí nejenom sobě, ale také lidem, kteří jí mají málo. Ten, kdo je naladěn na reiki, má energii stále. Nemůže si tedy ublížit tím, že pomáhá druhým.

Energie reiki uvolňuje duševní blokády, které bývají často příčinou našich neduhů. Pokud zkusíme odložit očekávání, zůstat otevření a důvěřovat reiki, aby nám pomáhala, můžeme zažít zázraky. Tato energie má vlastní inteligenci a vždy proudí tam, kde je jí potřeba. Zde pak harmonizuje a spouští léčebné procesy našeho těla.

Terapie reiki

Reiki je také známo jako umění jemného přikládání rukou. Během terapie reiki přikládá terapeut ruce na energetická centra člověka - na čakry a energetické dráhy v těle.

Jak terapie probíhá: nejprve Vás terapeut seznámí s průběhem celé terapie a zodpoví Vaše případné dotazy. Následně oblečeni ulehnete na lehátko, zavřete si oči a za zvuků relaxační hudby odpočíváte a užíváte si přijímání harmonizační energie z rukou terapeuta, kterou můžete vnímat jako příjemné teplo. Může se stát, že upadnete do spánku. To rozhodně ničemu nevadí, naopak. Je to známka toho, že je Vaše tělo krásně uvolněné :-)

Po skončení terapie se můžete (ale tak nemusíte) cítit dočasně unavení. Z toho důvodu je dobré naplánovat si terapii po práci, případně večer a pak odejít domů odpočívat. Doporučuji ten den hojně pít vodu, omezit kávu a vyhnout se alkoholu.

Účinky terapie: dochází k uvolnění vnitřního napětí a celkového zklidnění. Při terapii se tělo zbavuje nahromaděných škodlivin a uvolňují se blokády. Pomáhá při vyčerpání a únavě, podporuje se přirozená schopnost těla být v rovnováze a zdravé.

Zasvěcení do reiki

Pokud máte s reiki zkušenost, možná časem dospějete k rozhodnutí nejenom tuto energii pasivně od terapeuta přijímat, ale také ji moci předávat těm, kteří ji mají málo anebo jsou nemocní. V průběhu zasvěcení se učíte s energií pracovat nejenom sami na sobě, ale také na druhých. Z tohoto důvodu jsou zasvěcení prováděna ve skupině. 

Stupně zasvěcení se u různých mistrů liší. V mém případě jsou to 4 stupně. 

  • STUPEŇ 1: bude vám otevřen energetický kanál. Ze zkušeností všech, kteří tímto stupněm prošli, je to nejintenzivnější zážitek! Prostě už nikdy nebudete stejní! :-) Naučíte se pozice pro samoléčbu i pro léčení druhých. Po absolvování tohoto stupně jste schopni reiki předávat fyzickým kontaktem s přijímajícím

  • STUPEŇ 2: váš kanál se zesílí. Stejně tak intuice. Budou vám odtajněny symboly, pomocí kterých můžete léčit v různě vzdáleném prostoru i čase. Naučíte se další techniky pro práci s lidmi.

  • STUPEŇ 3: vaše rozhodnutí posunout se na tento stupeň je předzvěstí, že chcete jít cestou práce s lidmi. V této fázi je to o velkém pročištění, práci s univerzálními zákony a jejich pochopení. Absolventem se stáváte ukončením kurzu Klíče k životu.

  • STUPEŇ 4: absolvováním tohoto stupně se z vás stává mistr reiki učitel. Je pro ty, kteří se rozhodli ukazovat cestu ostatním a jsou ochotni převzít odpovědnost za vedení druhých. Čeká vás poslední zasvěcení. Během kurzu se pak naučíte techniky zasvěcení do jednotlivých stupňů a vyzkoušíte si je. Řekneme si, jak vést kurz a jak ho sestavit. Vaši připravenost na stupeň 4 určuje vždy mistr.

 

Důležité je předeslat, že reiki není jenom o léčení. Po zasvěcení do jednotlivých stupňů dochází ke zvyšování úrovně vědomí a napojení na vyšší informační kanál. Zasvěceným jedincům postupně narůstá intuice, lépe docházejí souvislosti, můžete začít přerovnávat své životní hodnoty, stanete se vyrovnanější a klidnější. A ruku v ruce s tím do vašeho života přichází i větší zodpovědnost za svůj život - za všechny své činy, ale také zdraví. S každým dalším stupněm zasvěcení je uvědomění větší.

 

Zasvěcením do reiki se zavazujete žít jinak. Vědoměji a zodpovědněji. Uvědomme si, že reiki zesiluje sílu myšlenky v řádu stonásobků. Takže určitě uznáte, že je na místě umět s takovým nástrojem zacházet. Na druhou stranu je dobré podotknout, že reiki se nedá zneužít. Není to jen pouhá energie, ale jejím obsahem, stejně tak jako celého vesmíru, je vyšší forma inteligence, která nedovolí nic, co by někomu ublížilo.

 

Reference

Jsem vděčná za každého člověka, který se rozhodne pro zasvěcení do reiki. Vím, že je úžasné a když dostane důvěru, dokáže zázraky. Tím nejlepším důkazem jsou pro mě pak vaše zpětné vazby! Děkuju vám za ně!

 

 

Ahoj Leni, tak Ti musím napsat :-)

Jsem nadšená! Včera přišel můj synek, že má nějaké žaludeční potíže, nabídla jsem mu maminkovské pohlazení s energií reiki, byl rád. Po mém ošetření se divil, jak ho moje ruce hřály.

Dnes ráno kolegyně v práci mluvila o bolesti zad, tak jsem jí pohladila po ramenou, že to bude dobrý a jestli na ni chvilku můžu přiložit ruce. Byla příjemně překvapená z poskytnutého tepla a cítila, jak se jí rozlévá teplo po bolestivém místě a mně to dodalo hodně sebevědomí a takové to ujištění, že to fakt funguje (jo, pořád je to pro mě hodně nové a ten mozek mi pořád něco podsouvá :-D). Viděla to druhá kolegyně a - já chci taky!!! Tak jsem jí také poskytla teplo. Říkala, že úplně cítí, jak se jí "točí" bolest z toho místa, kde ji bolí. Viděla to třetí kolegyně a že chce taky - tu si nechám na příště. Jsem neskonale šťastná!!!!!! :-)

Děkuju!!!!

Marta

 

A přidám ještě zkušenost Martina

Na kurzu reiki I neustále opakoval "já jsem takovej pařez, mě to asi nefunguje, já to vlastně ani necítím." Povzbuzovaly jsme ho ať si věří, že to určitě funguje. Uplynuly 2 měsíce a Martin se objevil na reiki II. S překvapením jsem se ptala, co ho přivádí, když to nefunguje. A on mi odpověděl: "Asi to opravdu funguje, protože to zkouším pravidelně na manželce, ta to prý cítí a dokonce po dlouhé době přestala brát prášky na bolesti hlavy. Tak jsem tady, abych jí mohl pomáhat"

bottom of page