top of page

Mexiko, Yucatán

Dvě kamarádky, jejichž mládí je nenávratně pryč a už pár let zpátky ho vystřídal střední věk. To, co ale přetrvává, je láska k objevování nových míst a poznávání jiných kultur. Jednoho dne slovo dalo slovo a cílovou destinací se stalo Mexiko. A tak jsme se ...

Mexiko, Yucatán
Mexiko, Yucatán

Čas a místo

04. 4. 2023 19:00 – 21:30

Experimentální studio, Lidové sady 425/1, Liberec

O události

Dvě kamarádky, jejichž mládí je nenávratně pryč a už pár let zpátky ho vystřídal střední věk. To, co ale přetrvává, je láska k objevování nových míst a poznávání jiných kultur. Jednoho dne slovo dalo slovo a cílovou destinací se stalo Mexiko. A tak jsme se začátkem prosince loňského roku vydaly objevovat krásy poloostrova Yucatán.

Během naší zhruba tři tisíce kilometrů dlouhé cesty jsme navštívily spoustu zajímavých míst a v atmosféře léta a zcela odlišné kultury prožily Vánoce, Silvestra i Tři krále. Jak je Mexičané slaví a jaké jsou jejich zvyky? Co vše jsme při putování viděly a zažily? Jak nám chutnala vyhlášená mexická kuchyně, která je součástí nehmotného dědictví UNESCO? Jaký dojem z této země jsme si odvezly? To vše je předmětem této přednášky. A pokud Vás to, co během večera uvidíte a uslyšíte, bude inspirovat k návštěvě Mexika, pak toto povídání splní svůj účel!

Součástí večera bude také prodejní akce několika věcí, které mi prostor v zavazadle umožnil přivézt. Všechny mají za sebou konkrétní tváře a s nimi svůj příběh. Výtěžek akce poputuje tam, kde to vše vzniklo. Do Mexika!

Předpokládaná délka přednášky včetně přestávky a prostoru na Vaše dotazy je 2,5 hodiny.

___

Vstupenky jsou k zakoupení na stránkách Experimentálního studia ZDE:

Sdílet událost

bottom of page